Nad dotazy čtenářů: jaké informace vás zajímají nejvíce?

Neustále nám posíláte pomocí našeho kontaktního pomocí nespočet dotazů. Děkujeme za ně. Pojďme se podívat a odpovědět na ty nejčastější z nich.

Kdo stojí za projektem mcmuzeavprirode.cz?

Jsme parta kamarádů z jednoho moravského města, ve kterém se nachází jeden z nejznámějších skanzenů. Již od dětství jsme se účastnili různých folklorních slavností jako vystupující, proto máme k lidovým tradicím a zvyklostem vztah. Když jsme si chtěli rozšířit obzory a poznat skanzeny i jako návštěvníci, zjistili jsme, že není příliš mnoho webů, které se tomuto tématu věnují. Z tohoto důvodu jsme přemýšleli a následně i založili svůj portál s informacemi z tohoto odvětví.

Jakým způsobem fungujete?

Tento projekt je čistě na dobrovolnické spolupráci. Nikdo za psaní informací na web a jeho správu neočekává žádnou finanční kompenzaci. Občas se stane, že jsou příjmy z reklamy v nějakém měsíci zajímavější. Většinou z nich zaplatíme provoz webu, část investujeme do nových funkcí a zbytek si rozdělíme rovným dílem.

Kdo vás financuje?

Jak jsem zmínil v předchozí odpovědi. Jsme projekt závislý čistě na příjmech z reklamy. Reklama je zde buď pomocí automatických systémů, přes které inzerenti umisťují reklamy a sem tam nám přijde i poptávka na propagaci přímo od inzerenta. Nejčastější inzerenti jsou přímo skanzeny, které si u nás objednávají nadstandardní propagaci své akce pomocí banneru apod., dále jsou to hotely a ubytovací zařízení poblíž skanzenů a v neposlední řadě i restaurace a zážitkové agentury, které poskytují další služby v atraktivních turistických lokalitách.

Jaké jsou plány do budoucna?

Chceme hlavně udržet tento portál v provozu co nejdéle. Sem tam se stane, že někdo z redakce již na správu nemá čas a projekt opouští, ale stále je nás dostatek, abychom ho udrželi v provozu.